Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek

Kráva, býk ve snu

Kráva symbolizuje Matku Zemi. V její prosté, skromné, přirozené dobrotě, s jakou plní svou roli, je cosi posvátného. Chybí-li některé ženě trpělivost a prostá dobrota, potom se tento symbol v jejím snu vyskytuje a dostatečně výstižně k tomuto přirozenému ženskému založení nabádá.

Naši přirozenou součástí je i sklon plodit. Je-li tento pud u nás rozvinut do extrému, nebo naopak odmítán, potom se náš strach z pudovosti promítne do snového symbolu býka. Také astrologie s tímto symbolem pracuje a zde tento symbol představuje spojení stálosti země s vytrvalostí. Představuje rozvážnou povahu, která má velice hluboký vztah k bohatství a krásám této Země. Oddanost, stálost, praktičnost, zdravá smyslnost jsou jedněmi z mnoha vlastností tohoto symbolu v pozitivní poloze. Zatímco v negativní je to chtivost, hmotařství, stádnost, zatvrzelost a další. Ve snech mužů představuje býk potenci a ve snech žen je projevem přání.

Kráva hovoří o hledání stálého bezpečí nebo úkrytu a jako takovou ji vidět většinou znamená štěstí. Pronásleduje-li Vás kráva ve snu, mohlo by se jednat o upozornění na člověka, který by Vám mohl zkomplikovat život díky své prosté jednoduchosti. Pronásleduje-li Vás býk, je řeč o tom, že kultivováním své žádostivosti můžeme dojít proměny v projevu naší sexuality.

 

BERAN, OVCE ve snu

Beran je nejenom astrálním symbolem, kde představuje spojení nadšení a odvahy, ale to i symbol počátků, tvořivosti a energie. Beran ve snech může znamenat ve své kladné poloze nezávislost, odvahu, rozhodnost, iniciativu, zatímco je-li význam snu negativní může se jednat o prchlivost, sobectví, aroganci nebo netrpělivost.

Ovce většinou symbolizuje potřebu klidu a přemítání. Vzhledem k okolnostem, za jakých se získávala ovčí vlna lze o práci s ovčí vlnou, stříhání ovcí uvažovat jako o možném rozmožení majetku ovšem za předpokladu pilné, trpělivé práce spojené s šetrností.

 

  Kůň ve snu


Sny ve kterých se kůň vyskytuje, právě o inteligenci tohoto zvířete vypovídají. Kůň i ve snu velice citlivě reaguje na pokyn a ví, co jeho pána čeká a děj snu vypovídá o tom, zda v našem duševním životě panuje řád. Zda jsme schopni se na své životní cestě pohybovat disciplinovaně a citlivě ke svému okolí. Není-li v této oblasti harmonie, potom v noci sníme o koních, kteří se plaší, shodí jezdce, padnou nebo se brání nasazení ohlávky. Tak jako v mnohých pohádkách i ve snu zvířata mluví lidským hlasem. Hrdinovi trojské války Achilleovi patřil kůň jménem Xanthos, který uměl mluvit a předpovídat svému pánovi osud. Divokost hřebce a lidská schopnost pomáhat druhým je spojena v postavě kentaura Cheiróna. Získáním znalostí v mnoha oblastech zdokonalujeme sami sebe a vyladěním svého nitra můžeme dosáhnout vyváženého zdravotního stavu. Právě přes tuto symboliku můžeme pochopit naši cestu od zvířecího k lidskému.

Bílý kůň Pegas vypovídá o tvořivé síle, která nás povznáší vzhůru. Běžný bílý kůň nás nabádá k tomu, abychom neztratili smysl pro realitu a zaujali k našim pozemským hodnotám přirozenější vztah. V mnoha rodinách se traduje, že kdo vidí někoho z příbuzenstva jet na bílém koni, je tento jezdec zaslíben smrti.

Černý kůň vyskytující se v našich snech je výrazem ničivé energie a záporným projevem pohlavní touhy. Jednotlivě se vyskytující kůň symbolizuje lidské kvality, zatímco větší množství koní pohromadě může vypovídat o nedostatku erotické kultury nebo o našich obavách, aby nám pudové žádosti nekomplikovaly naši životní cestu. Zde je jako ve všech ostatních případech nutná individuální interpretace snu. Ostatní barevné varianty koní ve snech hovoří o výše zmíněné harmonii mezi naším já a instinkty a ze souvislostí lze usuzovat na jejich poselství.

Ryby ve snu

Vodní říše sama o sobě odpovídá našemu duševnímu stavu. Není třeba hovořit o rozdílu mezi čirou a kalnou vodou a mezi vodou ve volné přírodě a v umělé nádrži. Obyvatelé vodní říše v podstatě přinášejí poselství o našich nadějích a vzestupu. Jsou to obrazy vylovené z našeho nevědomí. Komunikace s nimi přináší kontakt s velice hluboko ukrytou vrstvou naší psýchy. Zde je dobré se zahloubat do významu toho, co například znamená proměna, kterou prošel Jonáš, když byl pohlcen velkou rybou, nebo proč je pro Ježíše Krista používána jednoduchá kresba ryby jako symbol. Jistě si sami najdete mnoho dalších oblastí, se kterými je symbol ryby spojován. Chytneme-li v životě takzvaně malou rybu, přináší nám takováto situace nespokojenost a stejně tak i sen této povahy hovoří o nespokojenosti nás samotných se sebou a svými výsledky. Může se jednat i o upozornění, že zamýšlený projekt nesplní naše očekávání. Konzumace ryb může naznačovat varování před tím, aby naše pudová stránka zabránila nalezení nějakého řešení nabo východiska. Ve snech mužů se jedná o příznivé znamení ve vztahu k ženám. Vždy je třeba si uvědomit, že takovéto sny nám mohou pomoci nalézt při poctivém vědomém snažení duševní rovnováhu.

Jako příklad si můžeme uvést sen, který skutečně nalezní rovnováhy, nové naděje a klidu předznamenával. V tomto snu jeden muž viděl sám sebe sedět u rybníka a lovit ryby. Rybník jako takový hovoří o plodnosti, ať již ve smyslu tvůrčí profesní potence nebo rozmnožení rodu či úspěchu u žen. Hladina vody byla klidná, čistá a rákosový porost silný a zdravý. Celkovou náladu snu vnímal jako velice napjatou a prožíval velký strach, že žádnou rybu nechytí a nebude se smět vrátit domů. Strach prožívaný ve snu značí, že přemůžeme své slabosti a pokročíme k cíli. Sen se odehrál v době, kdy dotyčný muž již začal propadat skepsi a pomalu přestával věřit, že se jemu a jeho ženě podaří přivést na svět potomka. Za tři týdny po tomto snu bylo těhotenství jeho ženy lékařsky potvrzeno.

Vlk ve snu

Takový sen o vlku, hovoří o velice náročném a nelehkém úkolu zvládnout a přijmout vlka, který sídlí v nás. Může se jednat i o možné nebezpečí ze strany silného protivníka v životě. Je to chvíle, kdy je nejvyšší čas začít nejprve u sebe a přijmout a zvládnout své pudy. Ty velmi často ohrožují tu stránku naší osobnosti, o které se domníváme, že již byla "zkulturněna". Je dobré si vždy u každého zvířete uvědomit, kde žilo ve svém původním přirozeném způsobu života a také k tomu, zda a jak je schopno žít v zajetí.

Lev ve snu

Lev je jako nadčasový symbol nevyčerpatelné energie, stejně jako Slunce. Se svou vnitřní psychickou energií se musíme všichni vyrovnávat a naučit se s ní hospodařit. Lev je tvor překypující ohnivou energií a v takových snech jsme této naší energii postaveni tváří v tvář. Kdykoliv naše pudy vytrysknou silně na povrch, sny takovéto povahy jistě přijdou. Potom je třeba si uvědomit, zda netoužíme po chvále, uctívání a vážnosti aniž bychom pro to dost udělali. Lev salónů je běžný výraz pro člověka, který se umí pohybovat v luxusní společnosti.

Blížící se projev onemocnění srdce, páteře a bolesti zad se předem ohlásí sny, ve kterých vystupuje lev v negativním významu. V tom případě je třeba si uvědomit, že sen nás nabádá, abychom se učili trpělivosti, nevychloubali se a nedívali se na druhé lidi svrchu a abychom ochotně naslouchali lidem, kteří k nám přicházejí pro radu a pomoc.

Kočka ve snu

Sny ve kterých se objevuje kočka......je to prastarý náhradní symbol ženy především ve snech mužů. Ve snech žen vypovídá o jejich ženské povaze. Tak jako pes provází člověka od dávných dob, tak je kočka posvátným zvířetem již od pradávných časů. Byly to právě kočky, které vzhledem ke své neovlivnitelnosti a vazbě na dům /na rozdíl od psa, který je vázán na člověka/ střezily poklady v chrámech. Je-li třeba se zamyslet nad našimi ženskými vlastnostmi, kočka se ve snu vždy v pravý čas objeví.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

MEDVED

(JARKA, 26. 9. 2015 17:03)

ZDALO SE MI JAK MĚ HONÍ MEDEVED

sny o morčeti

(zrzelin, 20. 3. 2014 6:05)

co znamenají sny o morčatech ,často se mě zdají sny o morčatech, jak se o ně starám (nosím jim stále jídlo a vodu) důkladně. zdá se mi to často až jsem z toho zmatená. ráda bych věděla co to znamená. díky

vlk

(Veverka, 3. 11. 2013 11:37)

dnes se mi zdálo že jsem vlk a tady píšou že de o těžký úkol zvládnout a přijmout vlka co sídlí v nás. Je pravda že když mě něco naštve tak jsem úplně nepříčetná a tomu kdo mě naštval chci nějak ublížit po chvíli mě to přejde ale ten moment se musím hodně ovládat. A když jsem smutná tak si chci někam sednout a vít, třeba měla jsem kluka ale když jsem ho viděla tancovat s jinou tak se mi z krku dralo tiché vití.Co to znamená?

Sen

(xxx, 18. 4. 2007 17:14)

zdálo se mi o hovně jak smrdělo

Re: Sen

(alekxa, 14. 4. 2011 13:01)

ahoj jmenuji se alekxa a rada bychti chtela poradit co znamena tvuj sen tvuj sen znamena velikannske stesti vsatsi na sportku a uvidis mas stesti

povoden

(kiki, 17. 10. 2010 14:51)

zdalo se mi o potope co to znamena???

kristen

(kristen, 21. 8. 2009 8:46)

Zdálo se mi že sem se propadla ve sněhu s mou bývalou nej kámoškou pak jsme v tým sněhu plavaly vlezli do boudy která se kimácela a já tam našla náké věci tet mé nej kámošky a svoje.Utekly jsme pryč a moje bývalá nej kamarádka utelkla že chce říct něco bratrovy a pak šla za mou mámou která pracovala já sem ji viděla a utíkala za kámoškou skámoškou jsem utikály za mou mámou ale on utíkala prič dohonily jsme ji a pak jsem šla za nějakýma holkama a oni hned za bezpečily dveře protože jsme byly v baráku a aby se tam nedostala moje bývalá nej kamarádka z bratrem pak jsme vešly zrcadlem ale někdo hlídal dveře aby se tam nedostaly a pak jsem se probudila

Země

(Zdeněk, 7. 8. 2009 15:59)

Zdálo se mi že na zemi spadla obrovská světelná koule,zem praskla a všude bylo moře.Nikde kousek pevniny,prostě samá voda a z té vylézaly pravěký zvířata.Co by tohle mohlo znamenat?

VODA

(Monika:, 16. 7. 2009 22:05)

a co když je v tom VODA???(jako myslim tím co znamená VODA,JAKO ŽE MĚ NĚKDO UTOPIL????)???co to jako znamená??plss odepište mi poraďte ten sen mi vyhrožuje sice je to na první pochopení směšní ale kdyby se vám to zdálo tek tomu taky věříte!!:-( bojím se toho zdálo se mi to 2krat a ten sen mi rika pokaždé řiká 3krát a zemřu!!:-¨(

kraliček

(natka-h, 11. 12. 2008 20:30)

hm...

(blanka, 4. 6. 2008 6:57)

no mas pekny strasnky ale me se nezda o zviratech...!!!

blbost

(blbost, 1. 2. 2008 19:07)

blbost

navrat

(DEnisa, 6. 9. 2007 17:53)

vazte si sve maminky prectete si muj pribeh ten dlouhej a budete vedet proc

jobgh

(denisa j, 6. 9. 2007 17:51)

az si budete cist to pod tim tak 20je memu barchovy ne tomu tatovy jo ja to spatne napsala

pravdivý sen

(Denisa, 6. 9. 2007 17:45)

jednoho letního včera se m šla spát byla zrovna si sobota nebo pátek ja sem usla a zdalo se mi ze v nasem parku bred barakem me nejakej chlap honil porad se to odehravalo v tom parku ale ja mu nevidela do obliceje kdyz sem se ale probudila tak mi pripadalo jako kdyz me porad nekdo skrti ale hned sem usnula zase a vratila sem se do toho sameho snu no a ja sem mu tu jednu ruku ulomila pravou a kdyz sem se rano probudila tak sem se sla podivat do knizky do snare al tam bylo napsano smrt tve matky ja sem to mamce rekla ale ona rekla never takovym blbostem ale v listopadu sem mela chripku a bylo utery a mamka jela v pet rano do prace do nemecka a pak mi maminy pritel muj nevlastni tatka rekl ze neco se asi stalo a ja rikam co? a on rika a ma mamka na parkovisti auto a ja vykoukla z okna a rikam ne nema a rikam aco se stalo a on rika pockej ja ti zavolam za chvily a uz mi nevolal zachvily volala brachovo holka a rika dej mi brachu uz sem mela takovej divnej pocit ze se mamce neco stalo a ta brachovo holka rekla at jde pred barak ze mu musi jeho kamarad neco rict a zachvili prisla teta a rika ja jdu vyvecit psi a ja ji rekla pockej neco se asi stalomamine a ona rika prosimte co by se asi mohlo stat tak sem ji rekla pojd semnou zavolat tomu nevl.tatkovy co se stalo tak mu volam a on mi rika nic se nestalo jdete domu tak sme sli domu ale u baraku sme meli stanek a tam byl jeden pan a ten volal na me a na tetu pojdte sem tak sme tam sli a on rika slisely ste to o te bouracce? a mi rikame vydesene o jake a on rika srazily se tam nissan s octavii a moje mamka mela nissana a ja zacla brecet a teta rika neboj nic se nestalo tak sme sli a pred barakem prijel bracha s tou holkou a rekla mamka se vybourala a ja dostala zachvat zacvat vsichni sme b¨receli a ja rikala co je ji prezila to je mrtva je v poradku ale nikdo mi neodpovidal bracha rekl tete odvet ji nahoru a ja nechtela ja rikla ne ja budu tady ja chci za amamkou ja teta i bracha s tou holkou sme sli nahoru a bracha mi rekl mamka je mrtva teta zacala kricet to neni mozny a pak uz sem skoncila tak ze ted musim bydlet u taty s jeho pritelkini a o mamince se mi zdaji porad sny a ja bydlim 100km od toho mesta kde sem bydlela s rodinou ale muj tatka neni tatka toho brachy on ma jinyho tatku a tomu je 20 a bydli v tom byte v kterem sem bydlela ja s mamkou a brachou to to je muj nejhorsi zazitek nikomu to z vas nepreji zazit je to fakt priserne a jeste k tomu sem prisla o maminku 28.10.2006 ve 13 letech tak si vemte jake to bylo v mich letech stratit mamku skuste se vzit do me role a napite mi svuj nazor na email:728033669@seznam.cz diky zato ze ste si to precetly s moji mamkou smrtí se nemuzu vyrovnat do dnes a to nevim jestly se sni jeste vyrovnam a takovyho cloveka jako byla moje maminka uz nikdy nepotkam amen moji mamince at odpociva v pokoji

a co když???

(P.Petul, 11. 1. 2007 17:53)

a co když se mi zdálo o silvestru, klukovy a polibku????

jiný sen

(filip, 29. 12. 2006 14:33)

a co když se mi zdá o lásce

Fuj sen

(shakira, 6. 12. 2006 11:08)

Nevím jestli mi tady poradíte ale zajímalo by mě co znamená tento sen.
Tak nevím co si myslet zdál se mi strašně divný sen.Byla jsem někde mezi lidma a seděla na křesle a najednou jsem zjistila že jsou podemnou 3 bobky(hovínka) bylo mi trapně něco říkat tak jsem je opatrně a tajně dala do kabelky a pak jsem je při nejbližší příležitosti odnášela.Kam to už nevím.

JINE SNY

(Zdena, 19. 11. 2006 19:06)

a co kdys se mi zda o cloveku??????

Title

(The girl in red, 20. 9. 2006 19:02)

A víc toho nebude? Že se ti to chce psát... :-)))